Zkratka z Ústí do Litoměřic je již průjezdná

Ústí nad Labem – Po čtyřech letech lze znovu jezdit z Ústí nad Labem do Litoměřic nejkratší možnou cestou. Silnice na pravém břehu musela být uzavřena, protože se u obce Sebuzín propadla. Jenže oprava se proti původním předpokladům protáhla. Statici doporučili, aby vedla o kus dál než předtím.

Představu o rychlé opravě zhatili statici. Zjistili, že v místě propadu jsou hluboké neprozkoumané sklepy, které lze jen obtížně zpevnit. Hlavu si postavili i památkáři. Cennou kapličku odmítli kvůli rekonstrukci silnice posunout o kus dál. Mluvčí Krajského úřadu Ústí nad Labem Magdalena Hanáčková sdělila, že proto se muselo najít takové řešení, které počítá s kapličkou na stávajícím místě.

Místo opravy zvolil kraj radikální rekonstrukci. Z opravy byla investice za téměř 105 milionů korun. Spokojení jsou hlavně lidé, kteří jezdí z Litoměřic do sousedního Ústí za prací. Zrekonstruovaná zkratka měla také odlehčit silnici na druhém břehu Labe. Bude i pojistkou pro případ, že by se tam stala vážná nehoda. „Je to jedna z možných variant, kam se ten provoz dá přesměrovat,“ říká vedoucí Krajské dopravní policie Ústí nad Labem Jiří Ušák.

Video Reportáž Jana Stuchlíka
video

Reportáž Jana Stuchlíka

Lidé ze Sebuzína se teď obávají toho, aby se na novou silnici nepřesunula těžká doprava. Dopravní policisté ale slibují, že si zkratku pohlídají.