Rok po rekonstrukci je Rolava ve Varech v havarijním stavu

Karlovy Vary – Karlovarský sportovní areál Rolava je teprve rok po velké rekonstrukci a už znovu potřebuje investice. Některé jeho části jsou v havarijním stavu. Rozpadá se horolezecká stěna i část oplocení areálu, na bruslařskou dráhu se po dešti sune zemina a nekvalitní jsou i velké travnaté plochy. Opravy přitom stály 75 milionů korun. Podle radních byly práce nekvalitní. Opozice naopak tvrdí, že město zanedbalo péči.

Správce areálu a jednatel KV City centrum Jaroslav Fujdiar informoval, že v areálu chybí hlavně humus a zemina. Rolavu po rekonstrukci přebíralo ještě minulé vedení města. Podle bývalého správce areálu tu bylo více než sto závad. Většinu z nich se ale podařilo odstranit. Za současné problémy může podle něj nedbalost nového správce.

„Stavební firma měla jenom uvést vše do původního stavu a dál to bylo jenom o péči. Na jaře bylo potřeba sekat, zalévat a podobně, což se podle mě nestalo,“ říká zastupitel města a bývalý jednatel KV City centrum Martin Zeman (ČSSD). Karlovarský primátor Petr Kulhánek (KOA) s tím ale nesouhlasí. Podle něj byla rekonstrukce Rolavy předražená. Tvrdí, že navíc selhala i kontrola stavby ze strany bývalého vedení města.

Video Reportáž Marka Štětiny
video

Reportáž Marka Štětiny

Jen úpravy terénu by podle odborníků mohly stát půl milionu korun. Město se proto bude snažit o dohodu se stavební firmou. Do konce roku se radnice chce také pokusit o změnu vlastnických vztahů. Koupaliště uvnitř areálu totiž patří rybářskému svazu a ten ho využívá jako chovný rybník.