Karlovarský atletický klub se topí v dluzích

Karlovy Vary - Nesplacené milionové dluhy atletického klubu ohrožují rozvoj sportovního areálu v Karlových Varech. Pozemky sportovců jsou v zástavě a pravděpodobně je čeká dražba. Znamenat to může i konec karlovarské atletiky. Sportovci přišli o veškerý majetek kvůli údajným podvodům bývalého zastupitele a šéfa atletického klubu Víta Hořejše.

Pozemky, tělocvična ale i zázemí klubu sloužily jako záruka za desetimilionovou půjčku, kterou klub nesplatil. Věřitelská firma už podala návrh na insolvenční řízení. „Je to v podstatě atletický tunel, bylo to vytunelování atletiky majetku AC Start. Atletika v Karlových Varech je v současné době mrtvá,“ řekl zastupitel města Edmund Janisch. 

Situace ohrožuje i další rozvoj areálu, který je propojený s městskou multifunkční arénou. Primátor Petr Kulhánek se obává toho, že pozemky klubu, které město chtělo koupit, teď půjdou do dražby. „Pokud to koupí spekulanti, o pozemek se nemusí starat celou dobu, to všechno mohou být komplikace, které dávají trhlinu do celistvosti toho areálu,“ prohlásil primátor Karlových Varů Petr Kulhánek. 

Radní už museli kvůli obavám oželet pozemek s bývalým fotbalovým hřištěm, na kterém chtěli postavit halu pro míčové sporty. Odložit musí i další rozhodnutí o podobě areálu. „Ta situace je velmi nepřehledná, jakmile budeme mít nějaký celkový obrázek, tak samozřejmě přijmeme opatření, abychom eliminovali rizika, která z toho mohou vzejít,“ podotkl Kulhánek. O tom, zda atletický klub skončí v insolvenci, rozhodne Krajský soud v Plzni 9. listopadu.