Ústí má v centru nejlepší díru

Ústí nad Labem – Přímo v centru Ústí nad Labem mají v silnici díru, která zvítězila v kuriózní soutěži o nejhorší výmol ve městě. Vítěze lidé vybírali na základě fotografií v internetovém hlasování. Podle pořadatelů měla recese upozornit na špatný stav silnic a zástupci města jejich kritiku uznávají.

Vítězné díře se denně pokoušejí vyhnout desítky aut. „Už jsem ji tam znal zhruba rok a byla fakt hrozná, a tak jsem si říkal, že ji musím vyfotit,“ říká autor vítězné fotografie Pavel Matoušek. V soutěži bojovalo přes padesát fotografií výmolů a prasklin. Lidé je fotili z různých úhlů a snažili se i o umělecká pojetí.

Ze soutěže vyplývá, že nejhůře jsou na tom silnice mimo centrum, které lidé v podstatě používají hlavně při cestě domů. Ve svém okolí vybíral i David Surý - autor fotografie, která získala druhé místo. Do poslední chvíle se rozhodoval mezi několika neoblíbenými výmoly.

Vítězná díra v silnici v Ústí nad Labem
Vítězná díra v silnici v Ústí nad Labem

Ústecký kraj se stará o 3 600 kilometrů silnic 2. a 3. tříd a letos dal na jejich opravu a údržbu 219 milionů korun. Vedení krajského města přiznává, že loňská zima byla z pohledu silnic drsná a město nemělo dost peněz na opravy. Příští rok by to mělo být lepší. „Snažíme se, aby odbor dopravy měl k dispozici větší finanční prostředky právě proto, že ty silnice nejsou v nejlepším stavu,“ říká náměstek primátora Jan Řeřicha (ODS).

Video Reportáž Petry Tachecí
video

Reportáž Petry Tachecí

Pořadatelé soutěže chtějí vyčkat do půlky příštího roku. Pokud díry nezmizí, vyhlásí druhý ročník soutěže „miss díra“.