Nehoda uzavřela na hodinu a půl D1 směrem na Prahu

Jihlava – Střet autobusu a pěti osobních aut uzavřel dnes na hodinu a půl dálnici D1 na 136. kilometru ve směru na Prahu. Záchranáři ošetřili jedno středně těžké a tři lehčí zranění. V místě nehody se utvořila kolona, která dosáhla délky až 7 kilometrů. Před 18:00 už byly zprůjezdněny oba pruhy.

Nehoda se stala kolem 15:30. Její okolnosti vyšetřují policisté, příčinou byla zřejmě náhlá změna počasí spojená se sněžením. Podle krajské policejní mluvčí Dany Čírtkové byly zraněné osoby z osobních automobilů převezeny do brněnské nemocnice. Jedna žena měla podle informací ČT frakturu končetin. Všech 61 cestujících z autobusu společnosti Student Agency vyvázlo bez zranění. Dopravce vyslal na místo náhradní autobus.

Krátce po této nehodě se na 138. kilometru ve směru na Prahu střetly dva nákladní automobily. Příčinou této nehody je podle policistů s největší pravděpodobností také změna počasí.

Vyšetřování nehody na D1 u Měřína
Vyšetřování nehody na D1 u Měřína

Husté sněžení způsobilo zřejmě i několik dalších nehod na Vysočině. Dvě osobní auta se střetla u obce Habry na Havlíčkobrodsku. Srážku dvou osobních vozů hlásí policie také u Batelova na Jihlavsku, nákladní vůz havaroval u Nového Města na Moravě na Žďársku. Silničáři hlásí ledovku na silnici I/23 v úseku od obce Markvartice po Třebíč.

Video Vstup Hedviky Dědkové
video

Vstup Hedviky Dědkové