Zloděj při přepadení sázkové kanceláře vyhrožoval trhavinou

Olomouc - Maskovaný lupič přepadl v úterý v podvečer sázkovou kancelář v Olomouci. V rukou měl přitom předmět připomínající trhavinu a vyhrožoval, že kancelář vyhodí do povětří. Pracovnice pobočky mu vydala zhruba 11 tisíc korun. Při loupežném přepadení nebyl nikdo zraněn, po pachateli policisté pátrají.

Muž maskovaný šátkem přes ústa přepadl sázkovou kancelář v Kmochově ulici. „Z tašky vytáhl dva válečky spojené bílou izolepou a drátkem. Po rozsvícení červeného světla vyhrožoval vyhozením kanceláře do povětří, pokud mu obsluha nevydá finanční hotovost,“ uvedla policejní mluvčí. Poté, co mu žena peníze vydala, pachatel utekl.

Další loupežné přepadení na Olomoucku se odehrálo v pátek ve Šternberku. Devatenáctiletý mladík tam přepadl pracovnici herny a zasadil jí údajně pět ran nožem na koberce. S provozovny nakonec utekl bez peněz, žena skončila v péči lékařů.

Policisté jej ještě téhož dne dopadli. Mladík se jim přiznal i k přepadení z února v Libušině ulici v Olomouci. S plynovou pistolí v ruce a se svým komplicem prý tehdy přepadl pracovnici v obchodu s potravinami. Odnesl si zřejmě tržbu 25 500 korun, cigarety a stravenky. Mladík skončil ve vazbě, z loupeže byl obviněn i jeho komplic.