V Žermanické přehradě utonul 17letý chlapec

Žermanice (Frýdecko-Místecko) - Sedmnáctiletý mladík z Karvinska se dnes odpoledne utopil v nádrži v Žermanicích na Frýdecko-Místecku. Chtěl s o rok mladším kamarádem přeplavat přehradu, ale asi v polovině dostal křeče a začal se topit. Kamarádovi se ho nepodařilo zachránit. Na místě zasahovali policisté i vrtulník rychlé záchranné služby. Policejní potápěči utonulého hocha vytáhli z přehrady v 18.00.

Neštěstí se stalo krátce před 14:00. Mladší z chlapců podle policie svému kamarádovi hned plaval na pomoc, tu však sám nedokázal zvládnout a i on měl problémy doplavat na břeh. Zde okamžitě přivolal pomoc.

Policie připomíná, že by lidé měli u vody dodržovat zásady bezpečného chování, nepřeceňovat své fyzické schopnosti a dávat pozor na jezy a náhony. V mnoha případech zbytečného utonutí bývá panika a vyčerpání z delšího pobytu v chladné vodě.

/*json*/{"map":{"lat":49.720927926703,"lng":18.462009429932,"zoom":13,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/