Opilý policista najel autem do stanu a zranil dítě

Šluknov - V sobotu v noci najel opilý policista autem na stan, ve kterém v tu chvíli spaly děti. Zranil při tom jedenáctiletého chlapce, který je nyní na jednotce intenzivní péče. Nehodu, která se stala ve Šluknově, vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), zatím ještě nikoho neobvinila. Informaci přinesl server iDnes.cz.

Podle serveru sjel muž kolem půl čtvrté ráno ze silnice a vjel do stanového tábora rybářského kroužku u šluknovského rybníku Pazderák. Ve stanu, do něhož autem narazil, spaly tři děti. Jedno z nich utrpělo zranění hlavy a muselo být převezeno do nemocnice v Rumburku. „Chlapec leží pod dohledem dětských lékařů na jednotce intenzivní péče. Nyní je ve stabilizovaném stavu,“ infromoval náměstek nemocnice Petr Urban.

Podle zdroje blízkého vyšetřování nadýchal policista kolem 1,5 promile alkoholu. „Mohu pouze potvrdit, že případ je ve fázi prověřování,“ uvedla mluvčí GIBS Radka Sandorová s tím, že případ inspekce řeší jako trestný čin pod vlivem návykové látky. Dvaadvacetiletý policista je podle iDnes.cz členem speciální pořádkové jednotky, která celou oblast Šluknovska hlídá.