Tragédie v Tetíně: Policie obvinila střelce

Jičín - Policie obvinila z pokusu o dvojnásobnou vraždu pětapadesátiletého muže, který měl v sobotu odpoledne v Tetíně na Jičínsku zastřelit jedenapadesátiletého muže. Dalšího čtyřiapadesátiletého muže těžce zranil. Ještě dnes hodlá policie připravit státnímu zástupci podnět k vzetí podezřelého do vazby. V případě odsouzení muži hrozí vězení až 20 let.

Oba mladší muži z Trutnovska, kteří se stali obětí střelby, v obci Tetín rozebírali fóliovník; na práci si je najal majitel pozemku, na kterém fóliovník stál. Během práce za nimi ovšem přišel pětapadesátiletý muž, který se s nimi, zřejmě kvůli dlouhodobým majetkovým sporům s majitelem pozemku, dostal do slovní rozepře. Konflikt podle policie vyústil tím, že si domů došel pro pravděpodobně legálně drženou dlouhou střelnou zbraň a tu použil. Z místa činu pak muž odešel domů, kde jej zatkla policejní hlídka.

Zda mrtvý muž skutečně zemřel na následky střelného poranění, bude podle mluvčí hradecké krajské policie Ivany Ježkové muset prokázat nařízená pitva. „Výsledek nařízené soudní pitvy mrtvého muže bychom měli znát v průběhu pondělí,“ uvedla Ježková.

Postřeleného muže záchranáři převezli vrtulníkem do hradecké fakultní nemocnice. Další okolnosti případu policie vyšetřuje.