Za veletrhem cestovního ruchu do Plzně

Plzeň – V plzeňské Městské hale Lokomotivy v těchto dnech probíhá 8. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu ITEP. Třetí největší veletrh svého druhu u nás letos hostí stovky vystavovatelů a potrvá do soboty. Vstup je zdarma.

„Letos jsme zvýšili počet zahraničních vystavovatelů, kteří tvoří dvacet procent z celkového počtu,“ uvedla Alena Svobodová, vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Krajského úřadu Plzeňského kraje. Svá města tak na veletrhu prezentuje více než stovka vystavovatelů.

Na veletrhu se představuje většina turistických cílů Plzeňského kraje, ale také celé ČR a zahraničí - Německa, Slovenska či Maďarska. Veletrh nabízí i bohatý doprovodný program, který zahrnuje degustace, ukázky tradičních řemesel nebo třeba hudební a taneční vystoupení. Nechybí ani workshopy a semináře týkající se například marketingu v cestovním ruchu nebo vzdělávání v této oblasti. Návštěvníci se na veletrhu budou moci také vybavit mapami, cyklomapami, cestovními brožurami a dalšími materiály cestovního ruchu.

Plzeňský kraj patří mezi nejnavštěvovanější

Plzeňský kraj loni navštívilo téměř půl milionu turistů. To znamená o dvě procenta více než loni. Stejně tak je region atraktivní i pro cizince, kterých přijelo o osm procent více. „Plzeňský kraj patří mezi čtyři nejvíce navštěvované kraje České republiky. Každoročně od roku 2009 více návštěvníků, více turistů,“ uvedl Rostislav Vondruška, ředitel agentury CzechTourism.