Město Jičín potřebovalo opravit svůj úřad. Na zakázku sice vypsalo výběrové řízení, jenže vítěz zkrachoval. Druhého úspěšného ale radnice přeskočila a zakázku přiklepla až třetímu v pořadí, firmě Staving. Staving se pak domluvil s firmou Koupelny-topení radního Frýby na subdodávce v hodnotě 1,4 milionu korun. „Kšeft jsem si nepřihrál, když se Staving domluvil s naší společností, že budeme dělat subdodávku, tak jsem ani nebyl v Jičíně, ale v zahraničí,“ tvrdí ale Frýba.
Jeho slova potvrzuje i místostarosta Jičína Petr Hamáček, podle kterého Frýba rozhodnutí radnice neovlivnil. „Už jen souhlasil s navrženým řešením,“ uvedl Hamáček (Sdružení pro Jičín). Frýba také tvrdí, že pokud by byl v době hlasování přítomen, tak by na vzniklou situaci upozornil a hlasování by se zdržel. „Myslím, že to nevěděl nikdo,“ stojí rovněž na straně Frýby i starosta města Jiří Liška (ODS). Na propojení byznysu a politiky Frýba nic špatného nevidí. „Do politiky mají vstupovat i podnikatelé, kteří do toho vnesou podnikatelského ducha,“ myslí si radní, který také vydává noviny a podniká v realitách.
Frýba se nedávno podílel na odvolání starosty Puše. Vyčítal mu rovněž městské zakázky, které získala firma Geosan, ač vyšly město až o sto milionů korun dráž než konkurenční nabídka.
