Večerníčky už nebudou, nové medvědí příběhy ano, slibuje Chaloupek

Plzeň - Známý tvůrce filmových večerníčků Václav Chaloupek, kterého proslavili zejména oblíbení Méďové, chová na své hájovně dvě nová tříměsíční medvíďata Martina a Agátu. I když se nechce opakovat a nové večerníčky s medvědy nevzniknou, příznivci zvířecích příběhů se mají na co těšit.

„Národní památkový ústav chce znovu vybudovat nový medvědín na hradě Točník a ve stejné době se ozvala německá televize, že by chtěla natočit dokument o medvíďatech, jak se o ně starám,“ řekl české televizi plzeňský filmař. „V letošním roce by měl vzniknout osmnáctidílný seriál pro ČT. Bude se to jmenovat Méďové na cestách a mělo by to ukázat taková ta krásná místa v Čechách a na Moravě,“ upřesnil.

Video Reportáž Davida Růžičky
video

Reportáž Davida Růžičky

Od natočení prvních dílů oblíbeného večerníčkového seriálu Méďové uplynulo již třináct let. Přesto, že zájem diváků si vynutil jeho pokračování, nepředpokládal Chaloupek, že ještě někdy bude s medvědy točit. Přesto si ale letos v únoru do bývalé hájenky v lesích mezi Nevidem a Milínovem na jižním Plzeňsku přivezl od soukromého chovatele nová medvíďata. Jejich jména skrývají malé tajemství: Václav Chaloupek totiž patří k velkým obdivovatelům plzeňských hokejistů a zejména jejich kapitána Martina Straky. Právě po něm a jeho dceři se jmenují i nová medvíďata: Martin a Agáta.

Chaloupkovi medvědi mají jména inspirovaná plzeňským hokejem
Zdroj: ČT24

První medvědí sourozence měl Chaloupek před 13 lety a natočil s nimi večerníček Méďové. Vojta, Kuba a Matěj od té doby vyrostli a nyní žijí v zoo v Berouně, desetiletí sourozenci Honzík a Eliška, hrdinové dalších večerníčků, našli domov v plzeňské zoo.