Sklep ve Vlasaticích skrýval tři mrtvé novorozence, policie obvinila matku

Vlasatice (Brněnsko) – Tři mrtvé novorozence nalezli kriminalisté ve sklepě domu v obci Vlasatice na Brněnsku. Policisté vyslechli matku a obvinili ji z vraždy, ke které se podle jihomoravského policejního ředitele Leoše Tržila přiznala. Žena své těhotenství tajila, k činu se rozhodla kvůli ekonomickým problémům.

Po upozornění gynekologa zamířili policisté do jednoho z domů ve Vlasaticích, kde nalezli těla tří novorozenců. Kriminalisté vyslechli jedenatřicetiletou matku, kterou potom obvinili z vraždy a policie připravuje návrh na její vzetí do vazby. Žena podle policie nejprve zabila dvojčata, která porodila před rokem, letos v květnu totéž učinila, když se jí narodilo další dítě. „Oba skutky doznala. Na základě toho jí bylo sděleno obvinění,“ uvedl krajský policejní ředitel Leoš Tržil.

Lékař, který o ženu pečoval, pojal podezření, když ho letos navštívila a řekla mu, že dítě zemřelo v nemocnici při porodu. Gynekolog však při předchozí prohlídce zjistil, že je dítě zdravé. „Na základě toho prováděl konzultaci s porodnicí a zjistil, že dotyčná v nemocnici vůbec nebyla,“ přiblížil Tržil.

Žena, které hrozí až doživotní vězení, se rozhodla zabít své děti kvůli ekonomickým problémům rodiny, která se již stará o dvě děti. „Oboje těhotenství tajila se záměrem, že se dětí následně nějakým způsobem zbaví,“ popsal Leoš Tržil. Žena uvedla, že o očekávaných dětech neřekla ani svým nejbližším, dokonce ani manželovi. Také on řekl, že nic netušil. „Nepoznal jsem to. Nedokážu pochopit, proč se to stalo,“ uvedl. Stejně tak lidé žijící v sousedství domu, kde policisté mrtvé děti našli, tvrdí, že si žádného těhotenství nevšimli. Žena podle nich často nosila neforemné oblečení.

Video Vražda tří novorozeňat
video

Vražda tří novorozeňat

Vražda tří novorozeňat

Kriminalisté v Brně vyšetřují od včerejšího večera jeden z nejzávažnějších případů poslední doby. V obci Vlasatice na Brněnsku našli 3 mrtvá novorozeňata. Podezřelá z vraždy je jejich matka, která se k tomu i přiznala.

Barbora Telferová o případu mrtvých dětí

Brífink policejního ředitele Leoše Tržila

Reportáž: V obci Vlasatice našli 3 mrtvá novorozeňata

Vlasatičtí manželé měli statisícové dluhy a krajský soud v Brně vůči nim vedl insolvenční řízení. Hrozilo jim dokonce zabavení domu. Krajský soud v Brně ale nakonec vyhlásil úpadek, a povolil tak oddlužení manželů. Žena podezřelá z vraždy byla převážně v domácnosti, naposledy pracovala pro zásilkovou společnost.

/*json*/{"map":{"lat":49.056770122686,"lng":16.598968505859,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":48.933100880918,"lng":16.476745605469,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/