Frýdek-Místek potrápí další dopravní komplikace

Frýdek-Místek - S dalšími komplikacemi v dopravě musí počítat řidiči ve Frýdku-Místku. Stavbaři začali s opravou druhé poloviny estakády, která vede středem města. Zároveň se pustili do rekonstrukce mostu, který je součástí estakády. Kvůli přetížení ostatních silnic ve městě doporučují dopravní policisté řidičům, aby se estakádu nesnažili objet jinudy. Hlavním průtahem města denně projede směrem do Polska a na Slovensko přibližně čtyřicet pět tisíc aut a kamionů.

Kvůli testům izolace mostu nabrala oprava hlavního tahu přes Frýdek-Místek zpoždění. Místo prvního srpna začali cestáři s rekonstrukcí druhé půlky mostu až teď. Skončí v polovině listopadu. 

„Než se vyřešily veškeré problémy a prokázalo se, že spádová betonová deska na mostě je v pořádku a je vhodná pro používání dané izolace, bylo nutné udělat spoustu měření,“ uvedl Pavel Gelnar z Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Zástupci magistrátu se bojí, že v mostu může být nějaký defekt, který práce prodlouží.

Komplikace při průjezdu městem ve směru do Polska a na Slovensko začínají už při nájezdu na estakádu. I tady na tři měsíce zavřeli stavbaři kvůli opravě most přes řeku Ostravici.

Video Reportáž Jiřího Loučky
video

Reportáž Jiřího Loučky

Zřejmě už tento týden doprava ve Frýdku-Místku ještě více zhoustne. Dělníci začnou rozebírat víceúčelovou sportovní halu a desítky náklaďáků budou odvážet sutiny na skládku. „Policisté neustále dohlížejí na plynulost silničního provozu a zaměřují se zejména na správné řazení do pruhů,“ informoval policejní mluvčí Vlastimil Starzyk.

Více než deset let byla estakáda v havarijním stavu. Peníze na opravu uvolnilo ŘSD až loni na podzim. Jde o sedmdesát milionů korun.