Policie dokončila vyšetřování omlazování ojetin, obvinila úředníka z Dobrušky

Dobruška (Rychnovsko) – Policisté dokončili vyšetřování největšího případu nelegálního přihlašování aut z ciziny. Ze zneužití pravomoci obvinili bývalého vedoucího odboru dopravy v Dobrušce Radovana Antla. Zaregistroval přes 200 ojetých vozů s falešnými nebo neúplnými doklady. Sám tvrdí, že si nebyl vědom, že šlo o padělané doklady.

Video Vlastimil Weiner o případu omlazování aut
video

Vlastimil Weiner o případu omlazování aut

Policisté pojali podezření, že jejich bývalý kolega Radovan Antl přihlašuje auta s padělanými doklady, když se zabývali případy tzv. omlazování ojetin. Narazili například na octavii z roku 1998, kterou její německý majitel chtěl poslat do šrotu. Dostal se k ní ale český obchodník, který z ní udělal „mladou krasavici“ a za 101 tisíc – desetinásobek původní ceny – ji dále prodal. Totéž se opakovalo v mnoha dalších případech. „Technická způsobilost vozidel dovezených ze zahraničí byla schválena na základě buď falešných nebo neúplných dokladů,“ řekl ČT příslušník kriminální policie.

Radovan Antl čelí obvinění, že schválil technickou způsobilost 205 vozidel, která se podle policejní mluvčí Aleny Kacálkové „na českých silnicích vůbec neměla objevit“. Sám ale odmítá, že by jejich provoz povoloval s vědomím, že jde o omlazené ojetiny. „V žádném případě se tady vědomě nepřihlašovalo na falešné technické průkazy,“ zdůraznil.

Podle dobrušského starosty Petra Tojnara (ODS) stíhaný úředník požádal o sesazení z funkce. „Takže je referentem na odboru dopravy,“ přiblížil starosta.

Ačkoli Dobruška letos dostala třetí místo v hodnocení městských úřadů Město pro byznys, kde se hodnotila i kvalita práce úředníků, není případ bývalého vedoucího odboru dopravy jediný problém, který radnici postihl. Další úředník Luděk Kirschlager podle soudu několik let kradl pokuty od řidičů, celkem 800 tisíc korun. Zatím nepravomocně dostal tříletý trest vězení.