Lonely Planet zařadil Plzeň mezi TOP 10 evropských destinací

Plzeň – Plzeň se dostala mezi desítku nejlepších evropských destinací, které pro letošek vybral turistický průvodce Lonely Planet. Ten západočeskou metropoli prezentuje jako město piva, ale zároveň i jako Evropské hlavní město kultury v roce 2015. Podle článku je také Plzeň ve srovnání s Prahou méně zaplněná turisty. První místo v žebříčku obsadilo Řecko, druhá byla slovinská Lublaň a třetí oblast jihozápadní Anglie.

Zdroj: isifa/Lidové noviny Autor: Mynařík

„Díky tomu, že bude Plzeň městem kultury, je na ni již letos upřena pozornost mezinárodních médií. Zájem zahraničních novinářů vnímáme stále silněji od začátku letošního roku. Střídají se v Plzni téměř každý týden, ať individuálně, nebo na námi organizovaných akcích,“ pochvaluje si Mirka Reifová ze společnosti Plzeň 2015.

Plzeň už navštívilo několik desítek německých novinářů, zástupci rakouských, italských, francouzských i finských médií, britský žurnalista s objednávkou na reportáž od amerického cestovatelského magazínu, ale třeba také televizní štáb z Brazílie. 

„Slibujeme si od toho hodně, je to prestižní záležitost, Lonely Planet je jeden z nejvýznamnějších evropských průvodců, takže ho sleduje řada lidí, individuální turisté,“ dodala Zuzana Smotlachová z městské organizace zaměřené na cestovní ruch.

Průvodce Lonely Planet zveřejňuje každoročně několik žebříčků: V minulosti zabodovala i Praha, která se dostala mezi pět nejkrásnějších adventních trhů v Evropě. Hlavní město také obsadilo deváté místo v celosvětovém srovnání metropolí přátelských k sexuálním menšinám. V roce 2012 se zase mezi deset nejlepších destinací z celého světa dostalo Slovensko.