Konec vrávorání v sedmimetrové výšce, opuštěný most čeká dostavba

Jindřichův Hradec – Na nedokončeném mostě přes Pražskou ulici v Jindřichově Hradci se obnovily stavební práce. Donedávna představoval rizikové místo, stavba byla opuštěná, pro lidi však představovala tak významné zkrácení trasy, že mnozí přelézali zábrany a po mostě chodili. Policie ho proto označila za nebezpečné místo.

Před dvěma lety nečekaně skončila stavba jindřichohradeckého mostu na Pražské. Vede přes něj cesta do Nového Dvora, kde žijí desítky rodin. Když se vyhrotily vztahy mezi Jihočeským krajem – jemuž patří silnice – a stavební firmou a ta předčasně opustila rozestavěný most, zůstaly odříznuté. Nakonec však Novodvorší rozstříhali zábrany a překonávali hlavní silnici po úzkých lávkách v sedmimetrové výšce.

Ačkoli policie označila chatrně zabezpečený nedostavěný most za nebezpečné místo, lákadlo bylo nesmírné – zatímco náhradní trasa by jim byla trvala půl hodiny, po mostě šli do centra pouze pět minut. „Je to jeden z největších bolestivých případů ve městě za poslední dva roky,“ podotkl jindřichohradecký starosta Stanislav Mrvka (ČSSD).

Až nyní se na most vrátily bagry, zatím začaly upravovat terén pod mostem a začínají bourat staré betonové konstrukce. Ačkoli pokračuje soud o vícepráce s původní stavební firmou, kraj se dohodl s jinou, která most dokončí. Výsledek soudního sporu by tak již neměl na stavbu mít vliv. Oprava 60 metrů dlouhého mostu si vyžádá 10 milionů korun, práce by měly skončit v listopadu.