Počasí ČT přichází s novou grafikou. Bude čitelnější a aktuálnější

Předpověď počasí v České televizi změní od 1. prosince grafiku. Diváci se mohou těšit na nové symboly na mapách – ty jsou kontrastnější a čitelnější. Nová grafika bude mít premiéru ve čtvrtek večer před Událostmi. Postupně se dostane do všech relací na ČT1 i ČT24.

Video Nové počasí ČT
video

Nové počasí ČT

Základní barevné ladění předpovědi počasí bude dál zachovávat modrý tón, který patří ke zpravodajskému kanálu ČT24. Přibude ale více barevných ikon a na mapách se objeví nové grafické symboly, které budou pro diváky lépe čitelné.

U dlouhodobé předpovědi se kvůli lepší přehlednosti už nebude uvádět rozsah teplot, ale pouze předpokládaný teplotní průměr doprovázený jen jedním symbolem.  

Velkým přínosem pro diváky pak bude aktualizace předpovědí i během víkendových rán. „Na starém systému nám trvala příprava hodinu i dvě, nyní bychom se měli posunout do řádu minut. Zvlášť v situaci, kdy se v noci nebo ráno počasí rychle mění, je to ve volných dnech pro diváky velká výhoda,“ uvedla vedoucí redakce počasí Taťána Míková. 

Součástí předpovědi počasí v ČT budou i nadále fotografie a videa od diváků. „Skvěle dokreslují, že i na malém území, jako je Česko, může mít počasí v jednom okamžiku spoustu tváří. Mnohdy zachytí i unikátní vzácné jevy. O ty diváky samozřejmě nechceme připravit,“ dodala Míková.  

V dalších fázích nabídne počasí i celou řadu novinek. Půjde například o rozlišení srážek na radaru na déšť a sníh nebo o pohyb oblačnosti podle předpovědi rychlosti větru v různých výškách. Pro diváky bude atraktivní i 3D zobrazení počasí v Česku a v Evropě při průletu nad terénem.