Ruská senzace Little Big míří do Prahy

Ruská rave kapela Little Big po roce a půl zavítá opět do Prahy. Do Malé sportovní haly dovezou 17. dubna nejnovější album Antipositive, Pt. 1 a Antipositive, Pt. 2. 

Little Big
Zdroj: ČT24, Everything Goes Booking

Fanoušci, kteří se dostali na některý z minulých koncertů Little Big, zažili nadupané, vyprodané hudební večery. Masivní vlna zájmu kolem ruských šílenců stoupá po celé Evropě, ve Spojených státech i v domácím Rusku. Nyní Little Big oznamují návrat do Prahy, přijedou do Malé sportovní haly 17. dubna 2019.

Po úspěšných releasech With Russia From Love (2014) a Funeral Rave (2015) následovala s vydáváním pauza. V roce 2018 ale Little Big navázali dvojalbem Antipositive, Pt 1 & Pt 2, ze kterého rozhodně stojí za zmínku singl Skibidi, který zhlédlo jen za první dva měsíce na YouTube přes osmdesát milionů fanoušků.

Little Big pokračují v tvorbě s nadsázkou, cynismem a kritikou, jak jim bylo vždy vlastní (v minulosti například singl Give Me Your Money s Tommym Cashem). Na novém albu představují takovou sbírku vlastní produkce, která nezná hranic: pohybují se mezi EDM, technem, hip-hopem a r&b, ale využívají i reggae a hip-hop samply.

Inspirace Little Big se rozhodně posunula o značný kus dál. Zatímco v minulosti jsme si vystačili s přirovnáním k Die Antwoord, po vydání Antipositive, Pt 1 & Pt 2 bychom k tomu měli přidat ještě minimálně The Black Eyed Peas a Lila Peepa. Zdá se, že Little Big se stávají trendsettery po celém světě.

Z důvodu velkého zájmu byl koncert přesunut z původně avizované Lucerny do Malé sportovní haly. I ten je však již beznadějně vyprodaný. Původní vstupenky do Velkého sálu zůstávají platné.

A komu se nepoštěstilo získat vstupenky na pražský koncert, nemusí zoufat. Little Big během roku zavítají do Česka ještě dvakrát, a to sice 7. října, kdy vystoupí v brněnském Sono Centru, a 10. října pak v Brick House DOV v Ostravě.

Little Big
Profil

Little Big

Little Big je ruská rave hudební skupina založená v roce 2013 v Petrohradu. Jejími zakládajícími členy byli Ilja Prusikin, Sergej Makarov alias Gokk, Sofija Tajurskaja, Olympija Ivleva a Anton Lissov.

Skupina svůj první singl Every Day I'm Drinking vydala 1. dubna 2013, v červenci kapela Little Big poprvé vystoupila jako předskokan jihoafrické formace Die Antwoord. V březnu 2014 vydali své debutové album With Russia From Love a v roce 2015 desku Funeral Rave. V roce 2016 zvítězila skupina ve výběru Berlin Music Video Awards hned ve dvou kategoriích s písněmi Big Dick a Give Me Your Money, na níž se podílel také extravagantní estonský rapper Tommy Cash.

Skupina proslula svými satirickými vizuály odkazujícími především na ruské národní stereotypy a popularizující ruskou folklórní hudbu a ruskou kulturu. Mimo klipů věnujících se národnostním stereotypům také skupina vytváří videa parodická a psychedelická, autorem veškeré videotvorby je Alina Pasok. Frontman prohlásil, že do klipů kapela nikterak neinvestuje.

Současní členové:
Ilja Prusikin
Sergej Makarov
Sofija Tajurskaja
Anton Lissov
Dřívější členové:
Olympija Ivleva

Zdroj: Wikipedia