V Laně Del Rey vzbudila nová deska touhu po životě

Lana Del Rey potěšila před pár dny své fanoušky novým albem. Svou v pořadí pátou studiovou desku nazvala úspěšná americká zpěvačka a skladatelka Lust for Life, tedy „touha po životě“.

Video Zprávy ve 12
video

Lana Del Rey vydala nové album

Lana Del Rey má za svou sedmiletou kariéru na kontě miliony prodaných desek, šestnáct hudebních cen a pět desítek nominací. Mimo jiné za píseň k filmu Velký Gatsby. Než se stala zpěvačkou, chtěla prý být básnířkou. Rodačka z New Yorku na sebe upozornila svou druhou deskou Born To Die. Stejnojmenný singl k tomuto albu dosud na YouTube nasbíral téměř 340 milionů zhlédnutí.

Následovala alba Ultraviolence a Honeymoon a letos také Lust for Life. Dvaatřicetiletá zpěvačka na něm pracovala téměř dva roky od vydání předchozí nahrávky. „Myslím, že texty i hudbou jsem se zase trochu posunula dál,“ svěřila se v rozhovoru pro BBC Radio 1.

S posunem jí pomohla i řada hostů, například americká zpěvačka Stevie Nicksová nebo Sean Lennon, hudebník a syn Johna Lennona a Yoko Ono. Titulní píseň s Lanou nazpíval kanadský R'n'B zpěvák The Weeknd.

Fanoušci, kteří by Lanu Del Rey chtěli slyšet nejen na albu, ale také naživo, se můžou v druhé půlce srpna vypravit do Krakova, kam zpěvačku zavede její evropské turné.