Nový cirkus na Jatkách78: Ať se mládí vydovádí

Mladá generace tuzemských novocirkusových artistů se představuje v pražském prostoru Jatka78. Tři studentská uskupení tu své inscenace předvádějí během tří dnů.

Video Zprávy ve 12
video

Mladý nový cirkus na Jatkách78

Program začala ve středu skupina Feel The Universe. V představení The Sky's Not The Limit se snaží překonávat vlastní limity a dotknout se nebe. Za hranice se ale účinkující museli vydat ještě předtím, než se sešli ve zkušebně. Každý z nich studuje některou z novocirkusových disciplín v jiném státě, v Česku se nový cirkus zatím samostatně studovat nedá. 

Slovensko-španělské duo Lapso Circ si pro nejnovější projekt OVVIO vybralo obyčejné předměty. Před zraky diváků ve čtvrtek večer vyzkoušejí, co všechno jim projde. „Jedna z věcí, o niž se snažíme, je vyvolat v divákovi pocit, který zažíváme my. Jako kdyby byl uvnitř nás. Aby se na to díval zvenku, ale trpěl stejně jako my,“ říká jeden z členů umělecké dvojice David Diez Mendez. 

Naopak radovat se chce s diváky soubor Cink Cink Cirk. Představení Dukto nazval esperantským výrazem pro potrubí. Vedle žonglování nebo street dance v něm používá i tzv. hair hanging, tedy vis za vlasy. Průhlednými zahradními hadicemi se i s diváky propojí v pátek.