Tvorba je pro děti, ukáže kulatý večer PechaKucha

Kulatý padesátý večer PechaKucha Night Prague bude patřit dětem. Vystupovat tentokrát budou malí architekti, designéři nebo grafici, kteří na konci srpna absolvovali stáž u svých starších kolegů. Zkusili si třeba sochařství s Michalem Cimalem, fotoreportáž s Milanem Jarošem, šperk s Evou Eisler nebo malbu s Patrikem Háblem.

Video Studio ČT24
video

Tvorba je pro děti, ukáže PechaKucha

Patnáct umělců připravilo v Praze speciální umělecké dílny pro děti. Mladí výtvarníci si pod vedením zkušených matadorů v oboru vyzkoušeli, jak se tvoří televizní grafika, komiks, animace, dekorace porcelánu, socha nebo fotoreportáž. Výsledky spolupráce zkušených výtvarníků a nadšených dětí se budou prezentovat 28. září v pražském kině Aero.

Původní projekt PechaKucha vznikl roku 2003 v Japonsku v architektonickém studiu Marka Dythama a Astrid Klein, kteří přemýšleli, jak představovat práci svých kolegů a mladých talentů. Záměrem bylo vytvořit prostor pro setkávání architektů, designérů nebo výtvarných umělců na jednom místě v jednom čase v tomto oborovém mixu.

Snaha o pestrost, rozmanitost a svižnost nakonec vedla k sestavení speciálního formátu prezentací. Každý mluvčí si připraví dvacet obrázků, z nichž každý může komentovat na ploše pouhých dvacet vteřin. Za jeden večer se tak představí kolem patnácti autorů.