Které zrcadlo chceš olizovat? V Brně začala dvě bienále designu

Brno se stalo městem designu. Ve dvou muzeích odstartovala dvě mezinárodní bienále. V Technickém muzeu se organizátoři zaměřili na produktový design. Stovky předmětů vytvořili studenti středních a vysokých škol. V Uměleckoprůmyslovém muzeu se představují autoři grafického designu. Ze 46 děl tu Velkou cenu porota udělila Švýcarce Anně Hassové.

Video Události v kultuře
video

V Brně začala dvě grafická bienále

Vítěznou práci vytvořila laureátka velké ceny 27. Mezinárodního bienále grafického designu Brno pro malou galerii v Neapoli. Její nápadité prospekty jsou v Uměleckoprůmyslovém muzeu vystaveny mezi pracemi dalších desítek autorů z patnácti zemí.

Letošní bienále se tematicky zabývá klíčovými pojmy současného grafického designu a vizuální komunikace. Mezinárodní přehlídku „mezi realitou a fikcí“ nazvanou Které zrcadlo chceš olizovat? doplní ještě pocta osobnosti českého designu Zdeňku Zieglerovi nebo sympozium. 

Bienále Design.S se zaměřuje na studentskou tvorbu. Hodnoticí komise pro výstavu v Technickém muzeu vybrala přes dvě stě prací produktového designu. K vidění jsou do 2. října. Bienále grafického designu potrvá až do 30. října.