Krasohledění do normalizace

Příbram - Chemlonové koberečky, trička z dederonu, uniformy SnB nebo gramodesky a hračky ze 70. let zaplní v nadcházejících dnech prostory příbramského Divadla Antonína Dvořáka. Retrospektivní výstava připomínající proměny Příbrami za normalizace bude součástí maratonu kulturních akcí Krasohledění, který každoročně zahajuje kulturní sezonu ve městě.

Zdroj: Divadlo v Dlouhé Autor: Martin Špelda

Festival začne 10. září uvedením inscenace Divadla v Dlouhé Oněgin byl Rusák, která je volným pokračováním bestselleru Hrdý Budžes Ireny Douskové. O den později bude v sále základní umělecké školy připraven podvečer se skladbami bývalého pedagoga Vojenské konzervatoře a Konzervatoře Jaroslava Ježka, Stanislava Jelínka.

Ve středu 12. září bude na programu přednáška ředitele Státního oblastního archivu v Praze Daniela Doležala na téma proměny Příbrami v 70. a 80. letech. Ke stejnému období se váže i dokumentární výstava Petra Síse Zeď - Jak jsem vyrůstal za železnou oponou, která bude zahájena o den později v Galerii Františka Drtikola.

Krasohledění 2012
Krasohledění 2012

Závěr festivalu obstará skupina Katapult v čele se zpěvákem a kytaristou Oldřichem Říhou, který měl svá první vystoupení právě v Příbrami. Koncert bude stylizovaný do tanečních čajů. Říha prý organizátorům přislíbil, že opráší staré texty a písně z té doby a vyrobí i vlastní plakáty.