Nefunkční pokladny dopoledne ochromily provoz desítek prodejen Kauflandu

Obchodní řetězec Kaufland se od rána potýkal s technickými problémy pokladního systému. Kvůli chybnému nastavení v pokladním systému bylo ráno 24 obchodů zavřeno, v dalších byl omezen provoz. Po poledni už byly všechny prodejny znovu otevřeny.

Supermarket Kaufland
Zdroj: ČT24 Autor: ČT24

Na Facebooku řetězce si lidé ráno stěžovali na dlouhé fronty v obchodech, někteří nechali v prodejně vozíky s nákupem a raději odešli.

Například prodejna v Českých Budějovicích byla uzavřena jen ráno, v poledne byla v provozu polovina z 16 pokladen. Kaufland v Sokolově byl kvůli problémům s pokladnami asi 15 minut uzavřen, kolem poledne se dalo platit u poloviny pokladen, v obchodě se tvořily fronty.

„Chybu jsme velmi rychle identifikovali a provedli jsme nápravu. Od jedenácté hodiny začaly
postupně všechny prodejny fungovat v běžném režimu,“ uvedla mluvčí společnosti Renata Maierl a společnost se jejími ústy zákazníkům omluvila.

Kaufland se v poslední době potýká s nedostatkem zaměstnanců. Zákazníci proto ve starších komentářích na sociálních sítích upozorňují i na problémy s doplňováním zboží, nepořádek v prodejnách a na dlouhé fronty před pokladnami.

Lidl, který také patří do německé maloobchodní skupiny Lidl & Schwarz-Gruppe, podle mluvčí Zuzany Holé žádné problémy neregistroval.

Lidl v ČR zvýšil od března nástupní mzdu pokladních a prodavaček o pětinu na 28 000 korun, v Praze na více než 29 000 korun s tím, že chce být nejatraktivnějším zaměstnavatelem v oboru. Kaufland loni uvedl, že na nejnižších pozicích garantuje nejpozději do dvou let od nástupu mzdu minimálně 21 000 korun hrubého měsíčně.

Kaufland, který je největším tuzemským obchodním řetězcem, nyní provozuje v ČR 128 prodejen. Ve finančním roce 2016/2017 měl tržby 57 miliard korun a zisk před zdaněním 1,97 miliardy korun. Na tuzemský trh vstoupil v roce 1998, zaměstnává v ČR více než osmnáct tisíc lidí.

Kaufland působí v sedmi zemích Evropy – v Německu, ČR, na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Rumunsku a Bulharsku. Provozuje více než 1230 prodejen, masozávody a logistická a distribuční centra. Zaměstnává více než 150 500 lidí.