Závodiště v pražské Chuchli ovládne miliardář Vítek. Dostihy chce zachovat

Miliardář Radovan Vítek získal kontrolu nad dostihy v pražské Velké Chuchli. Vítkova rodina získala podíl 93,6 procenta ve společnosti Turf Holding, která přes další firmy pořádá dostihy a vlastní budovy a část pozemků závodiště.

Radovan Vítek
Zdroj: ČTK Autor: Kateřina Šulová

Oznámil to v úterý v tiskové zprávě mluvčí Vítkovy realitní skupiny CPI Property Group Jan Burian. Podle něj chce Vítek dostihy zachovat, nově se zaměří i na parkur.

Dostihové závodiště v Chuchli
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24

Akcionáři Turfu byli převážně majitelé nebo chovatelé anglického plnokrevníka. Ani jedna ze stran nezveřejnila, za kolik Vítkova rodina většinový podíl v holdingu získala. Podle časopisu Forbes se na trhu hovoří o částce kolem 170 milionů korun.

Dostihové závodiště Velká Chuchle (nyní Conseq park) bylo založeno v roce 1906 (první dostih se zde jel v pátek 28. září 1906). V současnosti se zde pořádají cvalové i klusácké dostihy. Kromě zázemí pro koně, majitele a sportovce nabízí i zastřešenou železobetonovou tribunu pro 4000 diváků a celkový divácký prostor pro 10 tisíc lidí.

Nejvýznamnějším dostihovým dnem v Chuchli je České derby, které se koná každoročně třetí červnovou neděli. Dostihy se na závodišit běhají téměř každou neděli od dubna do října, jedná se o zhruba 20 dostihových dnů se 160 dostihy. V zimě zde v posledních letech bývá venkovní lyžařská dráha pro běžkaře. Konají se zde i další sportovní a kulturní akce.