V Ostravě zbuduje americká firma Chassix továrnu na podvozky

Do Ostravy míří americký investor. Firma Chassix tam takzvaně na zelené louce postaví továrnu na výrobu automobilových podvozků za 50 milionů dolarů (téměř 1,3 miliardy korun). S produkcí chce začít už na začátku příštího roku, zaměstná až 350 lidí. Na informaci, kterou firma zveřejnila na svých internetových stránkách, upozornil server Denik.cz

Ilustrační foto
Zdroj: Reuters Autor: Mike Stone

Společnost uvedla, že úzce spolupracuje s městem Ostrava. „Mohu potvrdit, že tady firma Chassix plánuje investici,“ řekla ČTK mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Denik.cz uvedl, že nová továrna zabere plochu 13 tisíc metrů čtverečních, což odpovídá zhruba velikosti dvou fotbalových hřišť. V závodě se budou odlévat hliníkové podvozky pro osobní automobily a součástky do pohonných jednotek.

V Ostravě bude mít firma první evropskou slévárnu 

Server uvedl, že podle výkonného ředitele firmy Douga DelGrossa ostravský podnik vzniká v souladu s globální strategií firmy Chassix, kdy se firma spojuje se zákazníky, aby jim nabídla technická a výrobní řešení šitá na míru.

Po Francii a Španělsku má být ostravský podnik třetí továrnou a zároveň první slévárnou Chassixu v Evropě. Firma má 24 továren v sedmi zemích světa a zaměstnává 4500 lidí, kromě Evropy a USA i v Číně a v Brazílii. Za minulý rok vykázala tržby 1,2 miliardy dolarů. Předloni firma čelila insolvenci, uvedl Denik.cz.