Korejci budou v zóně Triangle vyrábět dráty do pneumatik. Zatím zaměstnají 80 lidí

Jihokorejská společnost Kiswire otevřela v úterý v průmyslové zóně Triangle továrnu na výrobu ocelových drátů do pneumatik. Na Žatecku zaměstná příští rok 80 lidí. Celková výše investice je zhruba 2,4 miliardy korun. Pneumatiky bude v zóně vyrábět korejská firma Nexen, která investuje v Trianglu 22 miliard korun.

Průmyslová zóna Triangle u Žatce
Zdroj: isifa/Lidové noviny Autor: Tomáš Krist

„Těší nás, že se nám projekt podařilo zrealizovat v relativně krátkém čase. Ostrý provoz plánujeme spustit po získání potřebných povolení, očekáváme ho v dubnu 2017,“ řekl jednatel Kiswire Cord Czech Václav Skála.

Základní tým pracovníků už společnost podle Skály má. Přijímat dělníky do výroby ve směnném provozu začne na začátku příštího roku. Počet zaměstnanců společnosti se má postupně zvýšit až na 300 lidí v roce 2028. Společnost v průmyslové zóně koupila pozemek o rozloze 20 hektarů, zastavěná plocha haly je 85 tisíc čtverečních metrů.

Ústecký kraj podepsal s korejskou společností Kiswire kupní smlouvu na pozemky v průmyslové zóně Triangle u Žatce letos v květnu. Celková cena za pozemky přesáhla 80 milionů korun.

„Jsem velmi rád, že se společnost Kiswire Cord Czech rozhodla právě pro Ústecký kraj. Každý nový investor, který přivede do našeho kraje nejen svůj podnikatelský zájem, ale také nová pracovní místa, je u nás vítán,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).