Drahé kakao dělá vrásky belgickým cukrářům

Brusel - Zákaz vývozu kakaových bobů z Pobřeží slonoviny znepříjemňuje život cukrářům v Belgii. Zdražující kakao je nutí zvedat ceny pralinek i jiných čokoládových výrobků. Čokoládové pralinky jsou přitom poznávacím znamením Belgie stejně jako pivo nebo Čůrající chlapeček. Pobřeží slonoviny je největším vývozcem kakaa. Pochází z něj 40 procent celkové produkce.

Sladký symbol Belgie má problémy. Způsobil je zákaz vývozu kakaových bobů z Pobřeží slonoviny. „Pobřeží slonoviny produkuje asi čtyřicet procent z celosvětové kakaové úrody. Takže tamní problémy způsobí problémy každému v obchodě s čokoládou,“ řekl Rik Balcaen, dodavatel čokolády.

Andrea Gemblerová, manažerka Café Tasse:

„Lidé si možná koupí menší množtsví čokolády nebo si ji dopřejí méně často, ale čokoláda bude mít vždycky úspěch.“

Manažerka bruselské čokoládovny Café Tasse Andrea Gemblerová tvrdí, že od začátku krize v Pobřeží slonoviny její účet u dodavatele kakaa vzrostl o několik tisíc euro. „Musíme vymyslet plán do dalšího roku, ale nesmíme ceny zvednout příliš, abychom zákazníky úplně neodradili,“ prohlásila Gemblerová. Ceny se podle ní zvýší až o čtyři procenta. Další zvyšování, které by mohlo stoupnout na dvacet procent, by bylo podle ní bylo sebevraždou.

Gemblerová plánuje nová balení, produkty a lepší strategie při nákupu kakaa. „Musíme vymyslet plán do dalšího roku, ale nesmíme ceny zvednout příliš, abychom zákazníky úplně neodradili,“ dodala. Ceny ovšem nerostou pouze u kakaa - zdražila také káva nebo cukr, a to nejvíce za posledních třicet let.