Poslední funkční část OP Prostějov je na prodej

Prostějov - Insolvenční správkyně zkrachovalého Oděvního podniku Prostějov (OP) Miloslava Horská dnes zahájila prodej poslední funkční části někdejší největší tuzemské textilky, výroby na míru. Povolení k prodeji jí dal začátkem února brněnský krajský soud. Podle posledního znaleckého posudku z předloňského roku má hodnota takzvaných měřenek asi 180 milionů korun.

Krajský soud povolil prodej měřenek mimo dražbu, tedy ve výběrovém řízení, o což správkyně žádala. V žádostech uvedla, že jde o majetek zajištěný pro Českou spořitelnu, největšího věřitele OP. „Základním kritériem soutěže je výše nabídnuté kupní ceny,“ uvedla dnes Horská.

Zájemci o poslední funkční část OP, která je takzvaným zlatým vejcem podniku, mohou podávat své přihlášky do 12. března. „Konečné nabídky budou přijímány do 17. dubna 12:00. Následně se budou obálky s nabídkami otevírat. O vítězi soutěže rozhodne věřitelský výbor a zajištěný věřitel,“ uvedla Horská. 

Horská upřesnila, že součástí soutěže měřenek je unikátní obchodně-výrobní systém, hmotný i nehmotný majetek související s výrobou, obchodní značka Bernhardt, či smluvní vztahy se zaměstnanci.

Oděvní podnik je v úpadku, který provázejí spory jednotlivých věřitelů, od loňského ledna. Své pohledávky vůči OP nárokuje podle informací v insolvenčním rejstříku 555 věřitelů, kteří žádají 2,15 miliardy korun. Podle znaleckého posudku je hodnota OP zhruba 1,1 miliardy korun. Experti se však shodují na tom, že jeho hodnota klesá. V dobách, kdy podnik provozoval své pobočné závody, pro něj pracovalo až 10 000 lidí, nyní je to asi 400.