Policie pátrala po muži, který údajně unesl dceru svěřenou matce

Devětačtyřicetiletý muž v Praze údajně násilím unesl ve čtvrtek odpoledne svou čtyřletou dceru, která byla soudem svěřena matce. Podezřelého se i s jeho dcerou podařilo zadržet v pátek ráno až na polsko-ukrajinské hranici. Na policejním webu to oznámil mluvčí pražské policie Jan Daněk. Muž i dívka pocházejí z Ukrajiny.

Policejní auto
Zdroj: ČTK Autor: Drahoslav Ramík

„Muž je otcem dítěte, přičemž dítě bylo Obvodním soudem pro Prahu 3 svěřeno do péče matky. Té podezřelý včera (ve čtvrtek) okolo 17:00 v místě bydliště na Vinohradech dceru násilím odebral a z místa odjel vozidlem značky Škoda neznámo kam,“ popsal situaci Daněk.

Na muže byl vydán souhlas se zadržením pro podezření ze spáchání únosu dítěte. Policisté také požádali veřejnost o pomoc při pátrání.

Policisté předpokládali, že hledaný muž bude chtít opustit Českou republiku a cestovat na Ukrajinu. „Muže se díky tomu podařilo zadržet na polsko-ukrajinských hranicích,“ sdělil mluvčí. Při zadržení muže byla nalezena i pohřešovaná dívka.

Policejní mluvčí potvrdil, že je dívka v pořádku. Policie děkuje všem, kteří pátrání věnovali pozornost, doplnil Jan Daněk.