Příští týden bude mrznout i sněžit. Chladno a deštivo vydrží až do konce dubna

Počasí do konce dubna bude chladné a deštivé, s minimálními teplotami pod nulou. Na začátku května se sice oteplí, ale teploty stále zůstanou pod průměrem pro toto období. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Zdroj: Facebook Počasí ČT/Tomáš Novosad

V příštím týdnu by průměrné nejnižší noční teploty měly zejména ve středu a ve čtvrtek klesnout pod bod mrazu. Při zmenšené oblačnosti se v noci může ochladit až na minus šest stupňů Celsia.

Denní teploty by pak uprostřed týdne podle meteorologů neměly přesáhnout deset stupňů Celsia. V pátek a o víkendu se mírně oteplí.

Předpověď počasí
Zdroj: ČHMÚ
Autor: ČT24

Dlouhodobá průměrná teplota v období od 17. dubna do 14. května je 11,2 stupně Celsia. Nejchladnější byl rok 1991, kdy průměr dosáhl jen sedmi stupňů. Naopak v roce 2000 bylo 15,9 stupně.

V letošním roce by toto období mělo být teplotně podprůměrné. Bude více pršet, v příštích dnech se ve vyšších polohách může vyskytnout i sněžení.

„Trend četnějších srážek z posledních týdnů bude přetrvávat minimálně do konce dubna. O něco méně srážek než obvykle se vyskytne v první polovině května, ale celkově období od 17. dubna do 14. května by mělo být srážkově nadprůměrné,“ uvedli meteorologové.