Pátrání po dívce z Ústí je stále bez výsledku, policie znovu žádá o pomoc

Policie stále nemá žádnou stopu po pohřešované Michaele Patricii Muzikářové z Ústí nad Labem. Dvanáctiletá dívka zmizela minulý týden. Kriminalisté žádají veřejnost o záznamy z kamer ode dne, kdy byla dívka naposledy ve škole, tedy v úterý 10. ledna. Policii na stopu nepřivedly ani rozsáhlé kontroly v okolí dívčina bydliště.

Michaela Patricia Muzikářová
Zdroj: Policie ČR Autor: Policie ČR

Policie žádá o záznamy domů a aut z okolí bydliště dívky v ústecké čtvrti Klíše. Kriminalisté rozšířili i časový úsek, který prověřují. „Jde nám zejména o lokalitu ulice České mládeže, Hvězda, směr Střížovický vrch, směr Ovčí vrch. Zajímají nás videozáznamy, které byly pořízeny od 10. ledna, tedy úterý od 14:00, do ranních hodin 11. ledna (8:00). Určitě nás zajímá okruh několika kilometrů,“ řekl vedoucí odboru obecné kriminality krajské policie Martin Charvát.

Kriminalisté žádají veřejnost o kamerové záznamy z domů a aut (na červeně vyznačených místech v mapě) od úterý 10. ledna
Zdroj: ČTK
Autor: Policie ČR

Policie už dříve řekla, že dívka 11. ledna nepřišla do školy. Její matka nahlásila pohřešování tentýž den vpodvečer. Ráno kolem páté hodiny odcházela do práce, dívku ale nekontrolovala. Telefon pohřešované je nedostupný. 

Rozsáhlé pátrání zatím nepřineslo žádné výsledky. Fotografie pohřešované visí v trolejbusech a autobusech MHD nebo na výlohách obchodů. „Bohužel v současné chvíli nemáme po pohřešované žádnou stopu,“ doplnil Charvát.

Žádné informace kriminalistům nepřinesly ani opakované akce v okolí bydliště dívky. „Zúčastnily se jí jednak pořádkové jednotky, jednak kriminální policie. Prohledal se sklep a přilehlé prostory domu, kde pohřešovaná bydlela. Účastnili se jí i kriminalističtí technici v ochranných oblecích tak, abychom zabránili jakékoli kontaminaci možných stop. Je to standardní postup,“ vysvětlil Charvát. Do pátrání byli zapojeni i speciálně vycvičení psi.

Pohřešovaná Michaela Patricia Muzikářová
Zdroj: ČT24/PČR

Podle krajské policejní mluvčí Veroniky Hyšplerové čítá speciálně vytvořený tým asi dvě desítky kriminalistů. Prověřují i informace, které volá veřejnost na linku 158. „Do současné doby jsme přijali od občanů téměř šedesát poznatků, avšak zatím bez kladného výsledku,“ doplnila Hyšplerová.

Michaela Patricia Muzikářová je asi 155 až 160 centimetrů vysoká, hubené postavy. Má lehce zvlněné hnědé vlasy na ramena, nosí brýle s fialovými obroučkami a má šedé oči. V době odchodu z domova měla na sobě pravděpodobně prošívaný kabát ke kolenům a tmavé kozačky s bílou kožešinkou. S sebou měla růžový školní batoh značky Nike.

/*json*/{"map":{"lat":50.6677871307077,"lng":14.0222596894213,"zoom":13,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.665865875688496,"lng":14.023618697465281,"type":1,"description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/