Konec října bude teplotně průměrný, v listopadu se ochladí

Průměrné denní teploty kolem 11 stupňů vydrží i v příštím týdnu, poté se začne ochlazovat. Od poloviny listopadu budou maximální denní teploty už jen kolem šesti stupňů Celsia, noční klesnou k nule. Srážkově bude příští měsíc průměrný. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi počasí, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Zdroj: Facebook Počasí ČT/Libor Čihák Junior

Podle meteorologů budou v příštím týdnu průměrné teploty vzduchu obdobné, jako byly v uplynulých třech týdnech. Od začátku listopadu budou pak postupně klesat a budou se pohybovat převážně kolem dlouhodobého průměru odpovídajícího roční době.

„Období jako celek očekáváme teplotně průměrné. I srážkově očekáváme následující období průměrné,“ uvedl ČHMÚ. Nejvíce srážek by mohlo spadnout v prvním listopadovém týdnu.

Dlouhodobá průměrná teplota pro období od 24. října do 20. listopadu je 5,2 stupně Celsia. Nejchladněji bylo v roce 1965, kdy průměr činil jen dva stupně Celsia. Naopak nejvyšší průměr zaznamenali meteorologové před třemi lety, a to 8,2 stupně. Průměrný úhrn srážek v ČR v tomto období činí 43 milimetrů.