Rathova náměstka někdo napadl baseballovou pálkou

Kladno/Praha - Neznámý útočník dnes ráno napadl baseballovou pálkou náměstka středočeského hejtmana Marcela Hraběte (ČSSD). Policisté po pachateli pátrají. Politik kvůli incidentu nemohl dorazit na jednání krajského zastupitelstva. Jeho stav je údajně vážný. Hejtman David Rath (ČSSD) uvedl, že zastupitelé za ČSSD zřejmě vypíšou odměnu na dopadení pachatele.

Útočník náměstka napadl při nastupování do auta několika údery do rukou a nohou. Podle Ratha má údajně rozdrcené koleno a je v nemocnici. „Policisté případ šetří jako pokus těžké újmy na zdraví,“ uvedla mluvčí kladenské policie Jana Dětská.

Útočníkovi je podle popisu kolem 25 let. Muž je štíhlé postavy s výškou 175 až 180 centimetrů. Na sobě měl žlutou mikinu s kapucí.

Hrabě se zrovna chystal jet na jednání zastupitelstva. „Ten útok byl veden poměrně brutálně, myslím si, že je to něco naprosto šokujícího, když za bílého dne je někdo vážně zraněn zcela nečekaně,“ uvedl hejtman kraje David Rath. Náměstek mu údajně bezprostředně po incidentu zavolal a Rath mu zajišťoval záchrannou službu. „Zatím to spíš vypadá, že to nebylo loupežné přepadení, ale že to byl čistě akt fyzického násilí,“ soudí hejtman. Podle některých informací se možný pachatel před napadením na Hraběte ptal sousedů.

Zastupitelé za ČSSD podle Ratha zvažují, že vypíšou odměnu na dopadení pachatele v řádu stovek tisíc korun. „Pokud někdo má nějaké informace, ať se obrátí na Policii ČR,“ apeloval hejtman na případné svědky. „Pokud ty informace povedou k dopadení pachatele, tak jsme ochotni tomu člověku zaplatit,“ dodal.