Zhruba 180 členů ČSSD prý na Lounsku přechází k Paroubkovi

Libčeves – ČSSD opouští skoro celá stranická buňka v Libčevsi na Lounsku, která je třetí nejpočetnější v Ústeckém kraji. Z 237 členů odchází 227, většina prý přechází k národním socialistům Jiřího Paroubka. Svůj krok vysvětlují nesouhlasem se současným vedením krajské ČSSD, které prý používá mafiánské praktiky.

Libčeves má sice jen asi 800 obyvatel, ale také donedávna třetí nejpočetnější buňku ČSSD v kraji, hned po Mostě a Teplicích. Celkem 93 z asi 240 členů bydlí přímo ve vesnici, zbytek je z okolních obcí, v samotné Libčevsi tedy byl ve straně zhruba každý sedmý dospělý. Od začátku letošního roku se ale místní buňka ocitla pod tlakem nového vedení krajské ČSSD, které ji vinilo z náboru černých duší. V rozhádané severočeské ČSSD má její vedení na své straně jen čtyři ze sedmi okresů, k opozici se klonilo i Lounsko.   

Teď členové buňky v Libčevsi odcházejí. „Stávající situace je podle nás neúnosná, současné praktiky vedení krajské ČSSD nechceme reprezentovat,“ řekl její předseda Karel Vrba. Krajské vedení viní z rozkrádání peněz, náboru černých duší i zastrašování. Poslední kapkou prý bylo to, když na schůzi libčeveské ČSSD dorazil krajský radní Petr Jakubec (ČSSD), který se ji pak snažil blokovat kvůli formálním maličkostem. Jakubec se k tomu minulý týden nechtěl vyjadřovat.   

Část z členů prý přejde do strany Národní socialisté - levice 21. století, vznikající kolem expremiéra Jiřího Paroubka. „Za sebe můžu říct, že já k nim půjdu. Pan Paroubek na rozdíl od stávajícího vedení vždycky dodržel slovo,“ řekl jeden z odcházejících Kamil Ferenc. K národním socialistům podle něj chce v okolí vstoupit asi 180 lidí, z velké části právě odcházejících z ČSSD. „Je u nás spousta hasičů, myslivců i dalších zájmových spolků. Je to všechno o práci,“ dodal Ferenc.

/*json*/{"map":{"lat":50.47673484653,"lng":13.840026855469,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":50.452137,"lng":13.836195,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/