Trojnásobný vrah z Mukařova se přiznal

Praha - Mladík obžalovaný v případu loňské trojnásobné vraždy v Mukařově u Prahy se dnes k činu přiznal. Jedenadvacetiletý Michael Galez tak učinil při výpovědi u Krajského soudu v Praze, který začal případ řešit. Galez ale uvedl, že si na útok nepamatuje. Hrozí mu až 20 let vězení, případně výjimečný trest.

Podle obžaloby nejprve loni 10. srpna vstoupil do rodinného domu, kde prý nožem zavraždil sedmatřicetiletého muže a čtyřiadvacetiletou ženu. Útok byl podle státního zástupce velmi brutální. Žena utrpěla osm bodných ran, zemřela na masivní krvácení. Muž byl pobodán 21 ranami do oblasti hlavy, hrudníku a horních končetin. Obžalovaný pak podle žaloby jejich těla odnesl do sklepa, kde je přikryl kobercem.

Galez vražd lituje

Krvavé stopy na místě činu se poté údajně snažil zamaskovat a při tom jej vyrušil osmačtyřicetiletý muž. Galez jej podle žaloby pronásledoval na ulici, kde ho usmrtil 26 bodnými ranami zejména do zad a hrudníku. Při útoku použil tři různé nože dlouhé 22, 30 a 31 centimetrů.

Mladík se dnes před soudem k činu přiznal a litoval toho. Tvrdil však, že si útok vůbec nepamatuje. „Jsem si vědom toho, co se stalo. Je mi to líto a zasloužím si ten nejpřísnější trest,“ uvedl před soudem. Při výpovědi se několikrát rozplakal. Tvrdil, že nechápe, proč čin spáchal. „Jednoznačně jsem vinen. Nechci se schovávat za nějakou amnézii nebo něco takového,“ prohlásil.

Z hlavního líčení vyplynulo, že se vražda mohla stát kvůli nešťastné lásce. S obžalovaným se rozešla přítelkyně, která si prý našla jiného muže. Dvě oběti jsou z jeho rodiny, jde o otce a dceru. Třetí oběť měla s dcerou vztah. Státní zástupce tuto možnost zatím nechtěl hodnotit. Podle něj to potvrdí, nebo vyvrátí výpovědi svědků a znalecké posudky.

Obžalovaný se již hlavního líčení nezúčastní. Prostřednictvím svého advokáta požádal, aby soud dál jednal v jeho nepřítomnosti, což trestní senát akceptoval. Hlavní líčení bude pokračovat výslechy soudních znalců a svědků. Rozsudek má padnout v pátek. Vzhledem k tomu, že je jeden ze znalců v zahraničí, lze předpokládat, že se soud protáhne.

Údajného pachatele po činu zahlédli svědci a kriminalisté sestavili jeho portrét. Pátraly po něm desítky policistů za pomoci vrtulníku a psovodů. Podařilo se jim ho dopadnout necelé dva dny po činu. Mladík se u výslechu zhroutil a byl převezen do psychiatrické léčebny. Po propuštění ho kriminalisté obvinili z vraždy a porušování domovní svobody. Muž byl podle kriminalistů v době činu příčetný. Z dnešního líčení vyplynulo, že se obžalovaný po činu snažil zcela změnit vzhled. Vyhodil oblečení a zakoupil si jiné. Údajně se také nakrátko ostříhal, aby nebyl poznat.