Muž z Blanenska zbil surově tetu, zemřela

Brno – Jihomoravští policisté vyšetřují úmrtí ženy z Blanenska, kterou její synovec údajně ztloukl a nechal týden ležet na zemi bez pomoci. Třiasedmdesátiletá žena později v nemocnici zemřela. Muž je ve vazbě a hrozí mu až 16 let vězení za těžké ublížení na zdraví a týrání osoby žijící ve společném obydlí.

Případ se začal odvíjet loni v červnu. Policisté na obvodním oddělení tehdy přijali oznámení, že už téměř týden nikdo neviděl třiasedmdesátiletou ženu z vesnice na Blanensku. Oznamovatel zároveň vyslovil obavu, že se mohla stát obětí napadení. Hlídka vyjela prověřit oznámení na adresu ženina bydliště. Dveře otevřel její synovec, který odmítal ženu přivolat a uváděl různé smyšlené výmluvy. Nakonec policisty vpustil dovnitř a hlídka našla na zemi zraněnou, podvyživenou a dehydrovanou seniorku.

„Vzhledem k tomu, že několik dní ležela na zemi nedostatečně oblečená a přikrytá jen špinavými dekami, byla také podchlazená a podle lékařky v přímém ohrožení života,“ popsala policejní mluvčí Petra Vedrová. Policisté poskytli ženě první pomoc a zajistili odvoz do nemocnice. Žena tam po měsíci podlehla vážnému poranění mozku.

Kriminalisté při vyšetřování postupně zjistili, že seniorku už v minulosti fyzicky i psychicky napadal její šestačtyřicetiletý synovec. Loni vše vyvrcholilo surovým útokem. Pachatel podle kriminalistů ženu několikrát udeřil do hlavy a kopal do celého těla. Způsobil jí oděrky a pohmožděniny, ale i zlomeninu nosu a otok mozku. „Takto těžce zraněnou ji nechal bez jakékoliv pomoci, jídla či pití ležet téměř celý týden na zemi. Šokující je, že zraněné ženě neposkytli pomoc ani její dva sourozenci, se kterými žila ve společné domácnosti,“ uvedla Vedrová. Oba sourozence policie stíhá kvůli neposkytnutí pomoci.