Klip ruských celníků nadchl i pobouřil

Moskva – Skutečným hitem internetu se stal rozverný silvestrovský klip celníků a celnic z vladivostockého přístavu na východě Ruska. Premiérovi Vladimiru Putinovi se ale taškařice ve stylu ruské hudební skupiny BandEros moc nezamlouvala a pokáral za ni dnes šéfa federální celní služby Andreje Beljaninova. Není vyloučeno, že talentovaní provinilci se nejspíše s kariérou celníků budou muset rozloučit.

„Sám rád žertuji a směji se, ale taková tvorba patří do domu kultury. Kázeň je nezbytná a v některých jednotkách se musí malinko zvýšit. Víte, o čem mluvím,“ řekl dnes Putin Beljaninovovi. Ten to uznal, pokusil se ale podřízené hájit, že jsou zkrátka všestranně talentovaní. „Talent je třeba rozvíjet, ale v osobním volnu, a ne v práci. Tam se musí respektovat předpisy a plnit služební povinnosti,“ utnul debatu Putin. Náčelníkovi nezbylo než poděkovat za kritiku.

Premiérův hněv možná není to nejhorší, čemu vtipálci v uniformách teď čelí. Prokuratura již začala vyšetřovat 13 provinilců, kteří se podíleli na natočení „skandálního“ videoklipu o sladkém životě na celnici, kde šampaňské teče proudem, tancuje se po stolech a velitel se holí bojovým nožem. Beljaninovův mluvčí již také pohrozil přísnými tresty za „ostudu způsobenou celé celní službě“, čili talenty z klipu nejspíše čeká vyhazov.

Putin pokáral celníky za silvestrovský klip (zdroj: ČT24)

Velitel přístavních celníků, který si v klipu také zahrál, loni vykázal oficiální příjem ve výši 941 226 rublů (asi 580 tisíc korun), což víceméně odpovídá platu vicegubernátora kraje. A to je do klipu zamontován i úryvek z populárního snímku, kde filmový celník o sobě říká, že „plat nebere“ a stačí mu úplatky.

  • Silvestrovský klip vladivostockých celníků autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/24/2329/232880.jpg
  • Silvestrovský klip vladivostockých celníků autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/24/2329/232886.jpg
Vydáno pod