Japonský vandal vytvořil rekord v rytí do zdí záchodků

Tokio - Japonská policie chytila vandala, který zřejmě vytvořil světový rekord v rytí do zdí záchodků. Podle listu The Wall Street Journal pětatřicetiletý muž údajně vyryl nožem grafitti na až 2 600 záchodcích v 36 ze 47 japonských prefektur. Chtěl tak upozornit na své stránky a zvýšit jejich návštěvnost, aby si přivydělal.

Nápisy se našly na toaletách kuželen, silničních odpočívadel i heren od severní prefektury Iwate až po jižní prefekturu Kagošima vzdálenou tisíce kilometrů. Nešlo ale o tradiční záchodkovou literaturu v podobě telefonních čísel s poznámkou „jestli si chceš užít, zavolej“ nebo nevhodné veršíčky, jaké se najdou na toaletách celého světa.

Japonec chtěl podpořit návštěvnost svých stránek

Podle zjištění policistů šlo v tomto případě o peníze. Muž, který žil ve vlastním automobilu, aby mohl volně brázdit Japonskem, všude ryl adresu své webové stránky, aby podpořil návštěvnost.

Jakmile ji nějaký zvědavý uživatel internetu zkusil otevřít, byl přesměrován na server s obsahem jen pro dospělé a záchodkový vandal dostával peníze za každé kliknutí. Celkem si takhle podle policie od loňského listopadu do letošního března vydělal zhruba 660 tisíc jenů (asi 155 tisíc korun).

Vydáno pod