Za únikem chloru v karlovarském bazénu stojí chyba zaměstnanců

Karlovy Vary - Za víkendový únik chloru v bazénu u KV Areny v Karlových Varech mohou dva zaměstnanci bazénu. Oběma hrozí finanční postih nebo propuštění. Policie případ stále vyšetřuje i jako obecné ohrožení. KV Arena v současnosti chystá technická opatření, která by podobným událostem do budoucna měla zabránit.

Podle jednatele KV Areny Romana Malečka šlo o nešťastnou shodu několika okolností. „Jeden zaměstnanec v pátek zastavil přívod vody do dojezdového bazénku pod toboganem a zapomněl ho otevřít. Chlor tak byl dávkován do potrubí, kde se hromadil. Druhý zaměstnanec, který v sobotu přebíral službu, si neověřil koncentraci chloru ve vodě a když mu plavčice nahlásila, že v bazénku je málo vody, otevřel ventil a do bazénku se dostala voda nasycená chlorem,“ popsal událost Maleček.

Únik chloru v karlovarském bazénu
Zdroj: ČT24, ČT24

Ačkoli podle něj koncentrace plynu nebyla taková, aby se spustila čidla a vyhlásila poplach, po upozornění, že je u toboganu cítit chlor, pracovnice recepce raději zavolaly na 112, a spustily tím zásah hasičů, policie a zdravotníků. Zásah podle Malečkova odhadu vyšel na stovky tisíc korun. Asi 100 tisíc Kč bude stát ztráta na tržbách, nejhorší ale podle něj bude poškozená pověst. „Pokud rada města posoudí, že za to mohu, rezignuji,“ uvedl.

„Hned jsme kontaktovali všechny dodavatele a snažili se přijít na to, co se stalo. Naše technologie se běžně používá v desítkách bazénů a takový případ se nikde nestal. Nakonec jsme zjistili, že šlo o lidskou chybu,“ dodal Maleček.

KV Arena už nabídla poškozeným finanční odškodnění nebo doškodnění ve formě permanentky do bazénu. „Zatím se ozvala asi desítka z nich,“ uvedl Maleček. Podle technického vedoucího bazénu Zdeňka Houdka by do budoucna podobné chybě měla zabránit nová technická opatření. „Například vybavíme přívod vody čidlem, které bude hlásit, že je ventil zavřený. Zároveň by měl na to upozornit akusticky,“ uvedl. Při sobotním úniku zdravotníci ošetřili asi třicítku lidí, tři byli převezeni na pozorování do nemocnice a po několika hodinách propuštěni.

Za únik chloru mohou zaměstnanci (zdroj: ČT24)