Na ČRo 2 bude mít svůj pořad i Gott

Praha - Český rozhlas 2 - Praha spustí 31. ledna nové vysílací schéma. Některé nynější pořady dostanou novou podobu, přichystána je i řada novinek, například sobotní hudební pořad moderovaný legendou české populární hudby Karlem Gottem. Na stanici nově zaznějí hlasy moderátorů Jana Rosáka, Marie Retkové a Martiny Kociánové. Podle vedení ČRo 2 - Praha by stanice neměla být vnímána jako zpravodajská a bude mít spíš rodinný charakter. Některé umělecké projekty převezme sesterská Vltava. Stanice se bude zároveň prezentovat pod novým názvem „Dvojka Českého rozhlasu.“

Ranní vysílání stanice Praha posluchačům poskytne informační servis. Ve všední dny bude dopolední vysílání patřit rodinnému magazínu Je jaká je, který budou moderovat například Marie Retková, Stanislava Lekešová či Martina Kociánová.

Odpoledne stanice Praha odvysílá pořad Odpoledne s Dvojkou a páteční odpoledne bude ve znamení pořadu Šťastnou cestu, jehož moderátorem je Jan Rosák. Novým pořadem bude Kontakt, který stanice plánuje vysílat ve všední dny po 20. hodině. Hosty budou odborníci zaměření na zdravotnictví, právo či politiku.

V sobotu dopoledne bude stanice pravidelně vysílat hodinový pořad Zpátky si dám tenhle film, ve kterém se role diskžokeje a pamětníka ujme Karel Gott.

Důvodem změn je pokles podílu na trhu

Přestože ve 2. a 3. čtvrtletí loňského roku ČRo 2 nabíral nové posluchače, klesl jeho podíl na trhu o procentní bod na 19,2 procenta. V meziročním srovnání byl pokles o 2,7 procenta. V jiných letech se meziroční rozdíly pohybovaly okolo jednoho procentního bodu. Od roku 1997 klesla celková poslechovost, a tím i podíl ČRo na trhu téměř o 11 procent.

Vydáno pod