Dalajlamova kočka vypráví pohádku pro dospělé

Každá živá bytost má stejné radosti i starosti. Má je i slabé a hladové kotě ze slumu, které zachrání samotný Dalajlama. Díky této šťastné náhodě začíná koťátko svůj nový život jako domácí mazlíček v jeho sídle v indické Dharamsale. V knize světoznámého autora Davida Michieho Dalajlamova kočka, kterou právě vydalo nakladatelství Synergie, hrdá modrooká kočka poutavě vypráví svůj příběh. Je poskládán ze střípků životních moudrostí a čtenáře zábavnou formou seznamuje se základními principy buddhismu.

Kočka líčí svůj každodenní život v těsné blízkosti Dalajlamy. Stává se svědkem rozhovorů mezi Jeho Svatostí a jeho hosty. Postupně poznává, v čem spočívá štěstí a jak ho na cestě životem najít, což není pro žádnou živou bytost snadné. V laskavém příběhu často nechybějí humorné situace - kočka se tře o nohy hollywoodských hvězd a dělí se o poznání, které získává v klášteře buddhistických mnichů. Dalajlamova kočka je zábavný a čtivý román. Dozvíme se v něm i to, jak by asi Dalajlama reagoval, kdyby dostal jako dárek mrtvou myš. A také, proč zrovna kočičí oči nejlépe vidí lidské slabosti i krásu.

„Chci, aby i díky této knize lidé dospěli k tomu, že nejdůležitější je láska v různých podobách. Šťastní jste, když se staráte o druhé a dáváte jim lásku. To je jedna z nejúčinnějších cest ke štěstí,“ říká o Dalajlamově kočce David Michie.

Spisovatel David Michie je autorem úspěšných knih, v nichž seznamuje s buddhismem čtenáře v dnešním uspěchaném západním světě. Michieho tituly Buddhismus pro zaměstnané lidi, Pospěš si a medituj a Praktické osvícení se vydávají po celém světě. Michie se narodil v Zimbabwe, studoval v Jižní Africe, deset let žil v Londýně a nyní bydlí s rodinou v australském Perthu. Píše také detektivky, poslední z nich je Kouzelník ze Lhasy.

David Michie: Dalajlamova kočka. Přeložila Petra Vlčková, 256 stran, doporučená cena 229 Kč. Vydává Synergie Publishing SE.