Česká televize vyhlašuje velkou filmovou anketu

Praha - Česká televize spolu se svými diváky hledá nejoblíbenějšího herce a herečku celé historie českého filmu. Velkou zábavnou filmovou anketu Hvězda mého srdce uvede na obrazovky slavnostním večerem v sobotu 19. dubna ve 20:00 na ČT 1.

V roce 2008 slaví český film 110 let: 19. června 1898 architekt Jan Kříženecký poprvé promítal své snímky. Anketa Hvězda mého srdce chce připomenout historii českého filmu, její zásadní mezníky a také nejpopulárnější herce a herečky dvacátého století. 
  
V úvodním slavnostním večeru budou mít diváci možnost setkat se prostřednictvím sestřihů s oblíbenými filmovými hvězdami a s nesmrtelnými filmovými scénami i scénkami, které vešly do historie. Těšit se mohou také na živá herecká a hudební čísla přímo ve studiu. Hosty večera budou známé herecké osobnosti, zpěváci a filmoví režiséři. 
  
Samotná anketa bude probíhat 8 týdnů. V originálních dvacetiminutových dokumentech uvidí diváci každý týden v neděli večer na ČT 1 po 21. hodině nejzásadnější momenty filmové historie a nejpopulárnější herce a herečky jednotlivých desetiletí českého filmu. Postupně tak bude zmapována celá historie českého filmu od jeho prvopočátků až k dnešku. V sestřizích se ke slovu dostanou také známé osobnosti z veřejného života a kultury, které budou divákům dávat své osobní tipy na „Hvězdu svého srdce“. Od 19. dubna do 10. června 2008 mohou diváci posílat své hlasy prostřednictvím internetových stránek projektu http://www.hvezdamehosrdce.cz a kuponů v časopisech ČT+ a TV magazín.
 
V devátém dokumentu, vysílaném 15. června 2008, bude v abecedním pořadí vyhlášeno 10 herců a 10 hereček, kteří zatím získali největší počet hlasů. Od tohoto okamžiku dále mohou diváci hlasovat již pouze prostřednictvím SMS. Toto hlasování bude ukončeno až v průběhu Velkého finále, vysílaného 21. června 2008 na ČT 1 ve 20 hodin z pražského Divadla na Vinohradech. Ve velkolepé show plné živé filmové hudby, tanečních vystoupení, scének za účasti řady známých osobností, bude zveřejněno pořadí 10 nejoblíbenějších herců a hereček. Moderátory úvodního a závěrečného večera budou Tereza Kostková a Ondřej Brzobohatý.