Kvůli 20 milionům unesl a zabil muže a jeho těhotnou manželku

Praha - Z únosu a usmrcení manželského páru obvinili detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) třiatřicetiletého muže. Podle policistů muž loni v srpnu tehdy dvaatřicetiletého podnikatele a jeho o tři roky mladší těhotnou ženu odvezl na neznámé místo, kde dvojici držel a následně usmrtil. Jejich těla pak prý ukryl rovněž na neznámém místě. Policie se domnívá, že chtěl od podnikatele získat nejméně 20 milionů korun.

Šéf ÚOOZ Robert Šlachta se k případu odmítl vyjádřit a odkázal na žalobce. Mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová řekla, že v kauze je celkem pět obviněných - jeden člověk je stíhán kvůli zbavení osobní svobody a podvodu, další čtyři pak pouze pro podvod. Dodala, že dva z obviněných vzal soud do vazby, nyní ale jsou již stíháni na svobodě, protože byli propuštěni. Více informací odmítla poskytnout. Podle dostupných informací je kvůli zbavení osobní svobody obviněn právník, kterému hrozí až 16 let vězení.

Muž chtěl podle policistů získat peníze tak, že zfalšoval zápis z jednání představenstva společnosti, v níž byl zmizelý muž předsedou představenstva. Pohřešovaného podnikatele z funkce za základě jeho údajné žádosti odvolal a nechal se na jeho místo jmenovat. Poté za pomoci ostatních obviněných část společnosti za 20 milionů odprodal.

Manželský pár měl začátkem srpna loňského roku odletět na dovolenou do Španělska, vrátit se měl po několika dnech. Podle zdroje blízkého vyšetřování ale do letadla vůbec nenastoupil. Obviněný, který se se zmizelým mužem znal, protože spolu podnikali, se přitom snažil přesvědčit otce uneseného, že jeho syn utekl do zahraničí. To však policie považuje téměř za vyloučené.

Zda se již detektivům podařilo těla zmizelých nalézt, není jasné, nicméně v policejní databázi pohřešovaných osob figuruje pouze jméno uneseného muže.

Výběr redakce

Aktuálně z rubriky Domácí

Na hejtmana Karlovarského kraje navrhl klub ANO Kubise

Hejtmanem Karlovarského kraje se po Janě Mračkové Vildumetzové (ANO), která odstoupila, stane Petr Kubis (ANO). Složí funkci starosty Sokolova. Na novém hejtmanovi se dohodl klub ANO v zastupitelstvu Karlovarského kraje, definitivně schválen by měl být v prosinci. Novou radní se stane Michala Málková (ANO), starostka Pramenů na Chebsku.
19:41Aktualizovánopřed 25 mminutami

Schodek státního rozpočtu by mohl být vyšší, řekla Schillerová

Skutečný schodek státního rozpočtu by nakonec mohl být v příštím roce vyšší než zatím předpokládaných 286 miliard korun, připustila v rozhovoru pro ČT místopředsedkyně ANO Alena Schillerová. Její hnutí tvrdí, že ve výdajích návrhu rozpočtu, který připravila vláda v demisi Petra Fialy (ODS), může reálně chybět minimálně 85 miliard korun. Končící kabinet to ale odmítá.
před 32 mminutami

Příští sněmovní volby to může být bez SPOLU, připustil šéf TOP 09

V příštích sněmovních volbách bude TOP 09 připravena kandidovat samostatně, připustil v pořadu Týden v politice nový předseda TOP 09 Matěj Ondřej Havel v rozhovoru s reportérem ČT Martinem Šnajdrem. V uplynulém volebním období byla strana jako součást koalice SPOLU zastoupena ve vládě. Po letošních volbách do Poslanecké sněmovny odchází strany této koalice do opozice.
17:30Aktualizovánopřed 2 hhodinami

„Výrazná osobnost a bojovník za svobodu.“ Lidé se rozloučili s kardinálem Dukou

V katedrále svatého Víta na Pražském hradě se lidé naposledy rozloučili s kardinálem Dominikem Dukou. Rakev se zesnulým kardinálem byla po církevních obřadech uložena do arcibiskupské hrobky. Posledního rozloučení se účastnil prezident Petr Pavel i jeho předchůdci Miloš Zeman a Václav Klaus. Přijely také církevní delegace ze sousedních zemí. Podle arcibiskupa Jana Graubnera byl Duka výraznou osobností a bojovníkem za pravdu a svobodu.
10:00Aktualizovánopřed 5 hhodinami

Byl to zásadní okamžik mého života, vzpomíná na 17. listopad herec Potměšil

„Něco, po čem jsme toužili, mluvili o tom v rodině nebo se svými vrstevníky (…), tak se najednou začalo skutečně naplňovat. Tím, že se lidé domluvili a sešli, i když to bylo svým způsobem zakázané nebo limitované,“ popsal v Událostech, komentářích moderovaných Martinem Řezníčkem herec Jan Potměšil, jak vzpomíná na události 17. listopadu 1989. „Mám pocit, že to byl zásadní okamžik mého života,“ dodal. Potměšil poté jezdil po regionech, kde hovořil o tom, co se v Praze dělo. Při jedné z cest 8. prosince 1989 při automobilové nehodě málem přišel o život. Po dvou měsících se pak probudil z kómatu v úplně jiném režimu. „Ať už byl kolem mě kdokoliv, tak jsem se ptal, jak to pokračuje, jak se daří a podobně,“ přiblížil.
před 9 hhodinami

Města oživují vánoční výzdobu. Chystají světelná bludiště nebo fotopointy

Řada českých měst chystá novou podobu vánoční výzdoby. Přicházejí s dlouhodobě využitelnými světelnými dekoracemi a nápaditými interaktivními instalacemi. A to přesto, že rozpočty v mnoha případech zůstávají stejné jako loni. Podle ředitelky příspěvkové organizace Brána Jihlavy Soni Krátké se tak daří s výdaji pracovat efektivněji. Část výzdoby město využije celoročně nebo v dalších letech a díky tomu pak může každý rok nakupovat nové prvky.
před 9 hhodinami

Na konci září žilo v Česku legálně 1,1 milionu cizinců, jejich počet vzrostl

Na konci září žilo v Česku legálně 1 107 403 cizinců, oproti červnu jich přibylo asi 16 tisíc, meziročně pak více než 28 tisíc. Nejvíce bylo Ukrajinců, s odstupem následovali Slováci, Vietnamci a Rusové. Ministerstvo vnitra to uvedlo ve zprávě o migraci za třetí čtvrtletí. Cizinci v současnosti podle resortu tvoří asi 10,2 procenta populace. Nejvíce jich žije v Praze, nejméně ve Zlínském kraji.
před 12 hhodinami

Aplikace zlínských vědců by mohla přesněji předpovídat bleskové povodně

Vědci ze zlínské Univerzity Tomáše Bati skončili s testováním nové aplikace Flapris, která by mohla pomoci s přesnější předpovědí bleskových povodní. Systém správně odhadl nebezpečí ve třech ze čtyř případů, jak České televizi potvrdil jeden z tvůrců David Šaur. Podle něj včas určí místa, kde hrozí nebezpečí, kudy poteče voda a v jakém množství. Zpřesnit předpověď dokáže až na úroveň obcí. Systém budou vědci testovat ještě ve spolupráci s Českým hydrometeorologickým ústavem (ČHMÚ).
včera v 16:42
Načítání...