Ve štěrkovišti Bagrák v Kroměřiži utonul muž

Kroměříž - Policejní potápěči nalezli dnes kolem 20:00 na dně štěrkoviště Bagrák v Kroměříži tělo utonulého člověka. Kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová ČTK potvrdila, že se jedná o třiapadesátiletého muže z Kroměřížska, kterého hledali hasiči i policie od 17:00. Podle svědků spadl do vody a již se nevynořil, řekl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Podle Kyšnerové se muž jako neplavec snažil dostat na ostrůvek uprostřed vodní plochy na lehátku, ze kterého ale spadl a už se nevynořil. „Spolu s ním plavali na ostrůvek dva další muži. Všichni předtím popíjeli krabicové víno,“ uvedla Kyšnerová. Poté, co jejich kamarád zmizel pod hladinou, zavolali prý muži na břeh na kolemjdoucí ženu, která přivolala záchranáře. Hasiči podle Netopila prohledávali jezero na dvou člunech, kolem 19:00 pak dorazili také potápěči.

Letos nejde o první utonutí na vodních tocích či plochách ve Zlínském kraji. V březnu utonul ve Vsetínské Bečvě u Karolinky muž středního věku, o pár dnů dříve našli lidé v řece Moravě u Napajedel na Zlínsku tělo čtyřiatřicetiletého muže. V dubnu pak nalezli lidé ve slepém rameni řeky Moravy v Uherském Hradišti tělo devětatřicetiletého bezdomovce. Ve stejném měsíci byl nalezen poblíž splavu v řece Bečvě v Hranicích osmapadesátiletý bezdomovec, který do řeky spadl ve Valašském Meziříčí.

Na začátku května se v přehradě Bystřička na Vsetínsku utopil jednadvacetiletý mladík, jenž předtím společně s kamarády popíjel až do pozdních nočních hodin alkohol. O měsíc později utonul sedmatřicetiletý muž poté, co skočil do rybníka v Topolné na Uherskohradišťsku a již nevyplaval. Se známými zřejmě předtím také pil alkohol. Ten hrál roli i u zatím poslední letošní podobné tragédie, když se na začátku prázdnin utopil v jezeře Balaton v Novém Hrozenkově na Vsetínsku dvaatřicetiletý cizinec.