Jarní cena DDM Šumná ve sportovní střelbě

První dny letošního jara byly v Domě dětí a mládeže v Šumné a na místní základní škole ve znamení Jarní ceny DDM ve sportovní střelbě. Celkem 145 účastníků z 1. - 9. ročníku ZŠ soutěžilo ve sportovní střelbě na 10 ran vleže, mladší žáci s oporou, starší bez opory. Pro nejlepší střelce připravili pořadatelé diplomy, medaile a drobné věcné ceny.

Z 1. ročníku ZŠ si nejlépe vedl Robin Jačianský (73 bodů), z 2. ročníku si první místo vystřílela mezi děvčaty Sabina Dajčarová (91 bodů) a mezi chlapci René Jelínek (68 bodů). Z třeťáků byla mezi děvčaty nejlepší Kateřina Sklenářová (87 bodů), z chlapců Pavel Slabý (86 bodů), mezi čtvrťáky bodovali na prvním místě Kristýna Březinová (64 bodů) a Jan Turek (85 bodů), stejná umístění získali mezi dětmi 5. ročníku Jana Hrubá (85 bodů) a Ondřej Růžička (68 bodů).

Z 6. ročníku byli nejlepší Eva Svobodová (86 bodů) a René Brunclík (77 bodů), ze sedmáků pak Kristýna Makovičková (85 bodů) a Jan Mlýnek (77 bodů). Mezi soutěžícími z 8. ročníku si nejlépe vedli Dagmar Peřinková (79 bodů) a Petr Kuzmín (91 bodů). Nejlepší střelkyní 9. ročníku byla Šárka Hanáková (81 bodů), nejlepším střelcem ve stejném věku se stal Jiří Špaček (84 bodů).

Účastníci turnaje
Účastníci turnaje