Třinec bojuje za zachování vlaku

Třinec - Třinec bojuje za zachování rychlíku Hutník. Pravidelný spoj mezi Třincem a Prahou v připravovaném jízdním řádu na další rok chybí. Ranní spoj přitom využívali hlavně lidé pro cestu do práce a studenti, a to nejen z Třince, ale i z Jablunkovska a Slovenska.

Expres číslo 152, Hutník. Pravidelný odjezd v pět hodin a osmnáct minut. Z informační tabule na třineckém nádraží by měl tento spoj už brzy zmizet. Místním se to nelíbí. Rychlík z jízdních řádů nezmizí úplně, jen mine města od Ostravy směrem na východ. Ministerstvo dopravy tam spoj neobjednalo a České dráhy na dotování peníze nemají. „Snižuje se nám rozpočet pro další rok, máme další omezení, takže musíme i v oblasti objednávky dálkových spojů také šetřit,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy Martin Novák.

„Na základě ekonomického hlediska se České dráhy rozhodly pro návrh vedení tohoto rychlíku pouze v úseku Praha-Bohumín,“ potvrdila mluvčí ČD Kateřina Šubová.

Video Reportáž Alexandry Přečkové
video

Reportáž Alexandry Přečkové

Jenže dostat se do Bohumína nebude pro cestující jednoduché. Buď tam budou muset čekat tři čtvrtě hodiny, nebo přijedou deset minut po odjezdu rychlíku. V Třinci už přitom o jeden důležitý spoj před nedávnem přišli. Přestalo sem jezdit Pendolino. Starostka Třince už napsala otevřený dopis na ministerstvo dopravy a v srpnu se tam sama chystá. Jízdní řád se totiž ještě může měnit, konečnou podobu bude mít až v září.