Zbrojovka oslavila 100 let vítězstvím nad Slovanem, Švancara se rozloučil

Brno - Fotbalisté Zbrojovky Brno porazili v přátelském utkání, kterým vyvrcholily oslavy stého výročí založení klubu, Slovan Bratislava 3:1. Slovenský mistr sice vyhrál první poločas, když vedoucí branku vstřelil z penalty argentinský obránce Ezequiel Gorisito, Zbrojovka však po změně stran otočila výsledek brankami Michala Škody, Pavla Mezlíka a Daniela Přerovského.

Program oslav začal v sobotu slavnostním večerem v Městském divadle, kde bylo oceněno padesát osobností brněnského klubu ze tří historických období. V prvním od vzniku do 70. let byli mezi oceněnými například i mlynář Cyril Lacina, který v lednu 1913 brněnský klub založil, nebo bývalý hokejový a fotbalový reprezentant Vlastimil Bubník.

Video Rozhovor s Karlem Kroupou
video

Rozhovor s Karlem Kroupou

V druhém období nazvaném Éra mistrů republiky získal ocenění mistrovský tým Zbrojovky z roku 1978 v čele s trenérem Josefem Masopustem a útočníkem Karlem Kroupou. Ten zároveň vyhrál anketu Brněnského deníku Rovnost o nejlepšího Zbrojováka století.

Video 100 let Zbrojovky Brno - 100 let Zbrojovky Brno
video

100 let Zbrojovky Brno - 100 let Zbrojovky Brno

V poslední éře od 80. let do současnosti byli mezi jmenovanými například trenér Petr Uličný a někdejší hvězda klubu Roman Kukleta. Součástí oslav byl i fotbalový turnaj fanklubů a autogramiáda. V předzápase se střetli bývalí fotbalisté Zbrojovky se současnými hokejisty Komety Brno, Zbrojovka vyhrála 5:2.

Video Rozhovor s Petrem Švancarou
video

Rozhovor s Petrem Švancarou