Německá policie překazila přípravy teroristického útoku. Vyšetřuje deset lidí

Německé úřady při policejních raziích v oblasti kolem Frankfurtu nad Mohanem zadržely jedenáct lidí v souvislosti s podezřením z plánování teroristického útoku, který chtěli spáchat pomocí automobilu a střelných zbraní. Vyšetřování je ale vedeno proti deseti. Cílem mužů ve věku 20 až 42 let bylo zabít co nejvíce „nevěřících“.

Hlavními podezřelými jsou 21letý muž z města Offenbach nedaleko Frankfurtu a dva 31letí bratři z Wiesbadenu, kteří byli členy místní komunity salafistů, tedy přívrženců radikálního výkladu islámu. Všichni zadržení jsou německými občany.

Podle deníku Frankfurter Neue Presse si údajní teroristé při přípravě útoku již pronajali větší vozidlo, navázali kontakt s obchodníky se zbraněmi, na jejichž nákup shromáždili peníze. Při prohlídkách bylo nalezeno 20 tisíc eur (515 tisíc korun) v hotovosti, několik nožů, menší množství omamných látek a řada písemných podkladů i elektronických datových nosičů.

Z vyjádření prokuratury nicméně není zřejmé, jak přesně chtěli islamisté svůj útok provést. Ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth uvedl, že se vyšetřovatelům podařilo zabránit závažnému trestnému činu. „Policie zavčas zakročila, aby zabránila plánům útoku v raném stádiu,“ řekl Beuth, podle nějž úřady radikální islamistickou scénu bedlivě sledují. „Naše občany budeme chránit před terorem a násilím všemi prostředky,“ dodal.